1Je možné použít obyčejné sklo LACOBEL za plynový sporák?
Sklo LACOBEL není vhodné pro použití za plynový sporák. Obyčejné sklo nevydrží velké výkyvy teplot a již při rozdílu teplot 35°C může prasknout, zatímco kalené sklo odolává teplotním rozdílům až 250°C. Sklo LACOBEL je možno použít na obklady stěn v prostorech, kde nedochází ke styku s dalšími materiály, nářadím či tepelnému zdroji. Např. skleněné obklady komerčních či obývacích prostor.
2Sklo do kuchyně se mi moc líbí, ale mám strach, že praskne. Poskytujete na skla nějakou záruku?
Naše obkladová skla float, diamant a Fotoglass jsou tvrzená (kalená) a mají až 7x větší pevnost než obyčejné sklo. Při běžné práci v kuchyni je prakticky nemožné tato skla rozbít. Na skleněné obklady poskytujeme záruku 24 měsíců. Výjimkou je pouze nekalený Lacobel.
3Líbí se mi grafické sklo do kuchyně, kolik stojí metr čtvereční i s montáží?
Ceník grafického skla i ostatních materiálů Vám rádi zašleme. Protože je cena obkladu závislá na rozměru a tvaru skla, využijte prosím pro zjištění ceny náš poptávkový formulář v sekci ceník nebo emailovou adresu.
4Jak se sklo montuje na stěnu? Musím použít nějaké lišty?
Naše obkladová skla s barvou či s grafikou lepíme speciálními lepidly přímo na stěnu. Snažíme se o minimalizaci spár mezi skly, aby výsledný dojem nerušil další materiál. Není tedy nutné používat žádné lišty ani šrouby, které by narušily velmi čistý a moderní vzhled skleněného obkladu.
5Chtěl bych si sklo za kuchyňskou linku namontovat sám. Můžete mi sklo poslat jako balík přepravní službou?
Skla menších rozměrů zasíláme přes dopravní službu. Na skla větších rozměrů máme vlastní vozový park a vozidla vybavená stojany na přepravu skel. Sklo Vám přiveze náš řidič a počká, až zkontrolujete, že je materiál v pořádku. Tímto se snažíme eliminovat poškození vlivem přepravy a další průtahy v termínu dodávkách Vašeho obkladu. Naše doprava je u zakázek nad 5.000,-Kč ZDARMA nebo stojí 240,- Kč bez DPH. Podmínky platí pro území celé ČR.
6Mám vlastní fotografii, kterou bych chtěla natisknout na sklo. Můžete mi prosím udělat grafický návrh, jak by to vypadalo?
Grafický návrh zpracováváme po zaměření zakázky. Vaši fotografii použít můžeme, pokud bude mít dostatečné parametry vhodné pro tisk na velkoformátový skleněný obklad. Doporučujeme konzultaci s našim grafikem před objednáním zakázky. Fotografii nám můžete zaslat na naši emailovou adresu.
7Kde najdu seznam motivů pro grafické sklo, ze kterých mohu vybírat?
Seznam motivů najdete na adrese www.shutterstock.com. Motivy můžete filtrovat dle různých kategorií (příroda, lidé, ovoce…). Doporučujeme vybírat tzv. vektory, se kterými je možno lépe pracovat.
8Jaký typ obrázků je pro grafické sklo vhodný?
Doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory. S vektory lze lépe pracovat, měnit jejich velikost, barvy a tvar.
9Naše kuchyňská linka se teprve vyrábí a bude se montovat až za dva týdny. Můžete už nyní přijet zaměřit skleněný obklad?
Bohužel ne. Skleněné obklady lze zaměřit až je kuchyně kompletně namontovaná. Zaměřujeme vždy prostor mezi kuchyňskou linkou velmi přesně, abychom minimalizovali množství a velikost spár mezi sklem a skříňkami. Dejte nám prosím vědět, až bude kuchyně nainstalovaná a my přijedeme zaměřit Váš obklad.
10Chtěli bychom do kuchyně nalepit tapetu na stěnu a překrýt ji čirým sklem. Nabízíte i toto?
Ano, pro tento účel používáme čiré sklo float bez barvy. Upevňujeme jej v rozích pomocí šroubů s ozdobnou krytkou.
11Máme ve stěně dvě zásuvky a jeden vypínač. Je možné ve skle vyvrtat otvory?
Ano, pozice zásuvek a vypínačů si naši technici zaměří a ve skle vše vyvrtáme. Vrtání do skla je možno provézt před kalením, pod výrobě skleněného obkladu již není možnost doplnit otvory či upravit rozměry.
12Máme skleněné obklady ze skla Lacobel, který praskl za plynovým hořákem. Dokážete sklo odmontovat a vyměnit za nové sklo?
Ano, demontáž jsme schopni zajistit a vadný panel vyměnit. Složitost demontáže a následné montáže posoudí naši technici při schůzce u Vás.
13Jak dlouho bude trvat montáž skleněných obkladů?
Montáž skleněného obkladu trvá cca 1,5 hodiny a jedná se o „čistou“ práci. Sklo se pouze přilepí ke stěně, takže žádný hluk či nepořádek nehrozí. Naši technici jsou profesionálové, kteří po sobě uvedou pracoviště do bezvadného a čistého stavu.
14Jak se čistí sklo za kuchyňskou linkou? Nezůstávají na skle šmouhy?
Údržbu můžete provádět běžně dostupnými prostředky pro čištění skla. Údržba je snadná a rychlá. Stačí přetřít mokrým hadříkem.
15Lze kombinovat tvrzené sklo (float, diamant) se sklem Lacobel? Ovlivní to výslednou barvu?
Kombinovat to lze, ale ve výsledku mohou být barevné rozdíly viditelné. Odstíny barev Vašich skleněných obkladů se nebudou nikdy 100% shodovat. Tuto realizaci můžeme doporučit pouze v případech,y kdy skla na sebe nenavazují. Upozorňujeme, že na sklo Lacobel neposkytujeme záruku proti prasknutí. Obecně platí, že lze typy skla kombinovat u bílé a černé barvy, ale u ostatních odstínů je výsledek vždy nejistý.
16Lze kombinovat sklo s grafikou - Fotoglass s barevným tvrzeným sklem (float, diamant)?
Ano, lze to kombinovat. Můžete si zvolit jeden obklad s motivem, který budou obklopovat z každé strany jednobarevné obklady bez potisku. I tady však hrozí, že podkladová barva (např. bílá) nebude úplně stejná na skle s grafikou a na skle s barvou.
17Lze umístit sklo s grafickým motivem za plynový sporák?
I skla s grafickým motivem lze umístit za plynový sporák. Používáme technologii UV tisku, což je tisk využívající inkousty nebo barvy vytvrditelné UV světlem. Výhodou UV tisku je vysoké rozlišení a odolnost barev. Je samozřejmě potřeba, aby Vámi vybraný motiv měl dostatečné rozlišení. Doporučené rozlišení je 300dpi a také doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory.
18Lze skleněný obklad nalepit na keramické obklady, které jsou umístěny mezi horními a dolními skříňkami?
Ano, skleněný obklad lze umístit na keramické obklady. Skleněné obklady standardně lepíme na keramické obklady našim speciálním lepidlem. Není nutná demontáž keramického obkladu.

KOLIK TO STOJÍ?