• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Dotazy

Sklo LACOBEL není vhodné pro použití za plynový sporák. Obyčejné sklo nevydrží velké výkyvy teplot a již při rozdílu teplot 35°C může prasknout, zatímco kalené sklo odolává teplotním rozdílům až 250°C. Sklo LACOBEL je možno použít na obklady stěn v prostorech, kde nedochází ke styku s dalšími materiály, nářadím či tepelnému zdroji. Např. skleněné obklady komerčních či obývacích prostor.
 

Naše obkladová skla float, diamant a Fotoglass jsou tvrzená (kalená) a mají až 7x větší pevnost než obyčejné sklo. Při běžné práci v kuchyni je prakticky nemožné tato skla rozbít. Na skleněné obklady poskytujeme záruku 24 měsíců. Výjimkou je pouze nekalený Lacobel.

Ceník grafického skla i ostatních materiálů Vám rádi zašleme. Protože je cena obkladu závislá na rozměru a tvaru skla, využijte prosím pro zjištění ceny náš poptávkový formulář v sekci ceník nebo emailovou adresu.

Naše obkladová skla s barvou či s grafikou lepíme speciálními lepidly přímo na stěnu. Snažíme se o minimalizaci spár mezi skly, aby výsledný dojem nerušil další materiál. Není tedy nutné používat žádné lišty ani šrouby, které by narušily velmi čistý a moderní vzhled skleněného obkladu.

Skla menších rozměrů zasíláme přes dopravní službu. Na skla větších rozměrů máme vlastní vozový park a vozidla vybavená stojany na přepravu skel. Sklo Vám přiveze náš řidič a počká, až zkontrolujete, že je materiál v pořádku. Tímto se snažíme eliminovat poškození vlivem přepravy a další průtahy v termínu dodávkách Vašeho obkladu. Naše doprava je u zakázek nad 5.000,-Kč ZDARMA nebo stojí 240,- Kč bez DPH. Podmínky platí pro území celé ČR.

Grafický návrh zpracováváme po zaměření zakázky. Vaši fotografii použít můžeme, pokud bude mít dostatečné parametry vhodné pro tisk na velkoformátový skleněný obklad. Doporučujeme konzultaci s našim grafikem před objednáním zakázky. Fotografii nám můžete zaslat na naši emailovou adresu.

Seznam motivů najdete na adrese www.shutterstock.com. Motivy můžete filtrovat dle různých kategorií (příroda, lidé, ovoce…). Doporučujeme vybírat tzv. vektory, se kterými je možno lépe pracovat.

Doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory. S vektory lze lépe pracovat, měnit jejich velikost, barvy a tvar.

Bohužel ne. Skleněné obklady lze zaměřit až je kuchyně kompletně namontovaná. Zaměřujeme vždy prostor mezi kuchyňskou linkou velmi přesně, abychom minimalizovali množství a velikost spár mezi sklem a skříňkami. Dejte nám prosím vědět, až bude kuchyně nainstalovaná a my přijedeme zaměřit Váš obklad.

Ano, pro tento účel používáme čiré sklo float bez barvy. Upevňujeme jej v rozích pomocí šroubů s ozdobnou krytkou.

Ano, pozice zásuvek a vypínačů si naši technici zaměří a ve skle vše vyvrtáme. Vrtání do skla je možno provézt před kalením, pod výrobě skleněného obkladu již není možnost doplnit otvory či upravit rozměry.

Ano, demontáž jsme schopni zajistit a vadný panel vyměnit. Složitost demontáže a následné montáže posoudí naši technici při schůzce u Vás.

Montáž skleněného obkladu trvá cca 1,5 hodiny a jedná se o „čistou“ práci. Sklo se pouze přilepí ke stěně, takže žádný hluk či nepořádek nehrozí. Naši technici jsou profesionálové, kteří po sobě uvedou pracoviště do bezvadného a čistého stavu.

Údržbu můžete provádět běžně dostupnými prostředky pro čištění skla. Údržba je snadná a rychlá. Stačí přetřít mokrým hadříkem.

Kombinovat to lze, ale ve výsledku mohou být barevné rozdíly viditelné. Odstíny barev Vašich skleněných obkladů se nebudou nikdy 100% shodovat. Tuto realizaci můžeme doporučit pouze v případech, kdy skla na sebe nenavazují. Upozorňujeme, že na sklo Lacobel neposkytujeme záruku proti prasknutí. Obecně platí, že lze typy skla kombinovat u bílé a černé barvy, ale u ostatních odstínů je výsledek vždy nejistý.

Ano, lze to kombinovat. Můžete si zvolit jeden obklad s motivem, který budou obklopovat z každé strany jednobarevné obklady bez potisku. I tady však hrozí, že podkladová barva (např. bílá) nebude úplně stejná na skle s grafikou a na skle s barvou.

I skla s grafickým motivem lze umístit za plynový sporák. Používáme technologii UV tisku, což je tisk využívající inkousty nebo barvy vytvrditelné UV světlem. Výhodou UV tisku je vysoké rozlišení a odolnost barev. Je samozřejmě potřeba, aby Vámi vybraný motiv měl dostatečné rozlišení. Doporučené rozlišení je 300dpi a také doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory.

Ano, skleněný obklad lze umístit na keramické obklady. Skleněné obklady standardně lepíme na keramické obklady našim speciálním lepidlem. Není nutná demontáž keramického obkladu.