• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Zasklení recepce – skleněná stěna s dveřmi

Skleněné obklady > Galerie > Zasklení recepce – skleněná stěna s dveřmi

Při modernizaci polikliniky v Uherském Brodě jsme realizovali kompletní zasklení recepce.

Požadavkem bylo oddělit prostor recepce od pacientů. Zároveň jsme dostali požadavek od investora, aby byl celý prostor uzamykatelný včetně výdejového okénka. Zakázku jsme realizovali s naším obchodním partnerem, firmou IDEACOLLECTIVE, která dodávala vybavení interiéru.

Popis řešení skleněné příčky s posuvným výdejovým okénkem:

Celá skleněná stěna je realizována z tvrzeného bezpečnostního skla float,  tloušťky 10 mm. Sklo je uchyceno pomocí svorných profilů ve stropu.  Do podlahy je sklo kotveno do zvýšených U profilů.  U recepčního pultu jsme zvolili tenké hliníkové lišty do kterých je skleněná přepážka uchycena. Do prostoru recepce se vstupuje z boční strany celoskleněnými dveřmi. Panty dveří umožňují aretaci dveří v zavřené poloze nebo při plném otevření na 90 stupňů. Výdejní okénko je řešeno skleněnými posuvnými dveřmi, které jsou kotveny přímo do skleněné příčky. Posuvné dveře mají decentní madlo a zámek v dolní části. Když obsluha potřebuje prostor zcela uzamknout, zavře posuvné okénko, z vnitřní strany jej zajistí a při odchodu zamkne dveře. Dveře jsou vybaveny bezpečnostním zámkem s vložkou FAB. Veškeré kování bylo dodáváno v povrchové úpravě nerez broušený. Na přání investora byla příčka dodána včetně bezpečnostního polepu z pruhů pískované fólie, které slouží nejen jako bezpečnostní prvek, ale zároveň vytváří částečné soukromí pro pracovníky recepce.

Postup realizace skleněné příčky:

Po montáži nábytkové části recepce naši technici zaměřili přesný prostor pro skleněnou stěnu. Náš technický specialista následně navrhl vhodnou konstrukci, materiál skla, kotvící prvky a kliky . Po schválení výrobní dokumentace jsme se pustili do výroby skel a přípravy kování. Jakmile byl materiál připraven, naši technici provedli montáž do již připraveného, čistého prostoru a provoz recepce mohl být ihned zahájen. Běžně provádíme podobné typy montáží mimo pracovní dobu firem, abychom co nejméně omezili provoz.

Skleněná příčka může chránit i Vaši kancelář či recepci proti okolnímu hluku. Svým čistým a lehkým designem skleněná stěna neruší koncepci prostoru, přitom brání nežádoucímu vstupu osob a zároveň propustí dostatek denního světla do pracovního prostředí.

V současné době je realizace skleněné příčky vhodnou ochrannou proti šíření kapénkové infekce a případně COVID-19.

Zakázka: AS580366