• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Oživení bytu barevnými pruhy a skleněným obkladem

Skleněné obklady > Novinky a zajímavosti > Oživení bytu barevnými pruhy a skleněným obkladem

Jednoduchý a moderní byt pro mladý pár

Základním požadavkem mladého páru bylo navrhnout interiér bytu 2+kk v novostavbě bytovému domu v Brně v moderním a také jednoduchém duchu. Již při fází návrhu se s architektem shodli na oživení celého interiéru výraznou barvou. Při volbě barvy padl výběr na hráškově zelenou.
Stavební úpravy
Na začátku celé realizace proběhla jediná stavební úprava, jež zahrnovala podhled ze sádrokartonu, navazujícího na překlad francouzského okna a zakončeného světelnou rampou v obývacím pokoji a také přípravu rozvodů pro kuchyňskou linku. Veškeré stavební práce byly hotovy do 3 dnů, po nichž následovala výroba a montáž nábytku na míru.
Obývací pokoj
V obývacím pokoji architekti zvolili jednoduchý koncept tmavých částí nábytku, tvořící tvar C. Nábytek je poté kombinací tmavého dřevěného dekoru a bílého laku ve vysokém lesku. Dalšími prvky, tvořící obývací pokoj mladého páru, je otevřená zavěšená televizní skříňka, nad níž byla umístěna otevřená polička, velká rohová sedací souprava v neutrální šedé barvě z lehce omyvatelného materiálu a koberec s dlouhým vlasem, který doplňuje celý interiér.

Jídelní kout
K jídelnímu stolu architekti vybrali židle ve stejném odstínu, jako jsou tmavé části nábytku. Židle poté očalounili obdobným materiálem jako sedací soupravu.
Oživení celého interiéru pruhy v zelené barvě
V celém interiéru se opakují horizontální a vertikální pruhy hráškově zelené barvy, jež oživují celý prostor bytu.

Kuchyňský obklad z kaleného diamantového skla
Současným požadavkem každé moderní kuchyně je její jednoduchost a hlavně praktičnost, jež navržená kuchyň bez pochyb splňuje. Kuchyňská linka v bílém lesku s tmavou pracovní deskou a skleněným obkladem v hráškové barvě zapadá do celkového konceptu bytu. Kuchyňský obklad je z kaleného diamantového skla, které minimálně zkresluje navrhovaný odstín barvy. Hráškově zelená barva, jak pro skleněný obklad, tak pro pruh na stěně byly vybrány z NCS vzorníku, aby barva byla totožná.
Originální a moderní prvky v kuchyni
Aby byl v prostoru dostatek světla, jsou v celém bytě navržena jednoduchá stropní svítidla s LED žárovkami doplněné LED rampou. Tato rampa odděluje prostor kuchyně od obývacího pokoje s jídelnou. V kuchyňské části jsou umístěny LED bodovky a LED pásek vespodu horních skříněk.Dalším moderním prvkem v kuchyni je odtah vodních par nad indukční varnou deskou, který je zajištěn výsuvnou digestoří. Horní skříňky jsou řešeny bez úchytek a pro jejich otvírání slouží vyfrézovaná drážka do spodních lakovaných MDF dílců. Spodní skříňky jsou opatřeny elegantními úchytkami naraženými na horní hranu. Pod dřezem je umístěný odpadkový koš, který se otevírá pomocí systému servo-drive.

Celá rekonstrukce bytu trvala necelé dva měsíce a to včetně návrhu a výroby lakovaného nábytku na míru.
Mladí majitelé se v bytě již zabydleli a spokojeně si užívají moderního a praktického interiéru.

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/368296-jednoduse-zarizeny-byt-pro-mlady-par-ozivuji-vyrazne-barevne-pruhy.html