• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Skleněný obklad s grafikou a skleněné příčky do restaurace Vulcano v Brně

Skleněné obklady > Novinky a zajímavosti > Skleněný obklad s grafikou a skleněné příčky do restaurace Vulcano v Brně

Grill & Beer restaurant Vulcano

Nedávno jsme měli tu možnost se podílet na rekonstrukci brněnského Grill & Beer restaurantu Vulcano. Přáním majitele bylo obložit sklem prostor kolem špičkového grilu JOSPER na dřevěné uhlí. Dále bylo zadáním připravit skleněné příčky proti průvanu jako ochrana hostů sedících u stolů poblíž dveří. Jelikož se specializujeme na atypické řešení, byl tento projekt pro nás výzvou a myslíme si, že výsledek stojí za to. Posuďte sami…

Nový gril je právem chloubou restaurace, takže hlavním úkolem skleněných obkladů a příček je, aby nový gril v prostoru krásně vynikal a zároveň bylo okolí ochráněné a snadno čistitelné. Provoz grilu v restauraci se neobejde bez digestoře. Druhým úkolem tedy bylo čistě technickou digestoř, a k ní příslušející rozvody vzduchotechniky, vkusně skrýt.

Restaurace si samozřejmě nemůže dovolit zavřít na moc dlouho, tak zaměření prostoru muselo proběhnout ještě za původního provozu, s původním zděným krbem a udírnou, digestoří a vzduchotechnikou a bez přítomnosti nové digestoře. Moc se toho zaměřit nedalo, takže to byla výzva pro naše techniky vše navrhnout pouze podle dokumentace. Nakonec se ale vše podařilo.

Vzhledem k tomu, že je nový krb výrazné červené barvy, majitel si přál černá skla. Obklad kolem digestoře jsme doplnili o motivy plamenů a žhnoucích uhlíků. 

Majitel uvažoval i o zakomponování loga restaurace do grafiky na sklech, ale to se nakonec rozhodl vyřešit řezanou lepenou grafikou, která se dá kdykoli odstranit. 

Na okolí krbu jsme navázali velkou popisovatelnou skleněnou tabulí, na kterou píší bílou fixou denní nabídku a která nahradila původní dřevěnou tabuli, na kterou se psalo křídami. Motiv plamenů a uhlíků se nakonec objevil i na nové skleněné zástěně vetknuté do baru, která kryje přípravnou zónu vedle grilu.

obložení s plameny
sklo s podsvícením

Druhou částí rekonstrukce, bylo oddělení hlavního vstupního prostoru a prostoru pro vstup na terasu od sezení pro hosty v restauraci. Tady si  majitel přál velká čirá skla, umístěná na současný nábytek a dekorovaná grafikou s podsvícením

Zvolili jsme tedy metodu hloubkového pískování, které vytvoří na ploše skla výrazné hrany, které je pak možné osvětlit prosvětlením skla. Skla jsou kotvena do systémových hliníkových profilů, do kterých jsme skryli i RGB LED pásky. Celou elektroinstalaci jsme ve spolupráci s elektrikářem protáhli do nábytku, kde nepřekáží a není vidět. RGB barevné pásky se ovládají dálkovým ovládáním.

Vzhledem k zaměření restaurace na steaky, byly pro dekorování skel vybrány motivy se siluetou prasete a krávy na kterých jsou vyznačené jednotlivé druhy masa. LED pásky jsou umístěny tak, že svítí do hrany skla. Díky tomu se po jejich rozsvícení rozsvítí všechny hrany vytvořené vypískováním motivu. Siluety a nápisy motivu se tedy krásně rozzáří ve zvolené barvě světla. Zejména po setmění tento efekt nádherně vyniká a krásně dotváří večerní atmosféru restaurace. Posuďte sami v naší fotogalerii.

Vyzkoušejte nejlepší steaky v Brně

V rámci naší realizace jsme měli samozřejmě možnost vyzkoušet výborné jídlo restaurace Vulcano a speciálně jsme ochutnali steaky připravované v novém grilu na dřevěném uhlí. 

Značka Josper patří mezi nejlepší grily na světě a pokud máte možnost restauraci navštívit, tak to maximálně doporučujeme. 

Naši realizaci a výbornou kuchyni naleznete na Grill Vulcano